Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Śpiewać każdy może....

2013-05-26 23:48:05 (ost. akt: 2013-05-26 23:53:45)

Autor zdjęcia: Beata Kozic

Młodzi wykonawcy nie tylko pokazali, że śpiewać mogą i potrafią, ale także, że po mistrzowsku grają na instrumentach i wspaniale tańczą.

VII Konkurs Piosenki Angielsko – Rosyjsko - Niemieckiej należy juz do historii. 24 maja 2013 r. po raz kolejny spotkali się w gościnnym, jak zwykle, Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich młodzi artyści, którzy popisali się nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale też znajomością języków obcych.

Do rywalizacji przystąpiło 42 uczestników, którzy wykonali 23 utwory po angielsku i rosyjsku. W tym roku organizatorki p. T. Hołubowicz i B. Kozic postanowiły podzielić konkurs na dwie kategorie: gimnazjum i szkoła podstawowa. Na zaproszenie do konkursu odpowiedziały: Szkoła Podstawowa w Stożnem, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich.

W drugiej kategorii wystąpili gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich. Do pracy w jury zaproszeni zostali p. Agnieszka Szulińska -członek Rady Rodziców przy Publicznym Gimnazjum w Kowalach Oleckich oraz p. Beata Grudzińska i p. Zbigniew Sieńko - pracownicy GCK w Kowalach Oleckich.

Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania. Młodzi wykonawcy nie tylko pokazali, że śpiewać mogą i potrafią, ale także, że po mistrzowsku grają na instrumentach i wspaniale tańczą. Repertuar był bardzo zróżnicowany, od bardzo ambitnych piosenek po te, które porywały publiczność do wspólnej zabawy. Do tych ostatnich należała piosenka pt. Antoszka wykonana przez gimnazjalistów.

Serca rozbawionej publiczności podbił również uczeń Szkoły Podstawowej w Sokółkach Jaś Ospital. Zdaniem jurorów wielu spośród tegorocznych uczestników konkursu ma talent na miarę programów Must be the Music lub Mam Talent. Podczas burzliwych obrad jury artyści, jak co roku, zaproszeni zostali na skromny poczęstunek sponsorowany przez opiekuna SU działającego przy Publicznym Gimnazjum w Kowalach Oleckich p. Annę Marię Kempisty.

Werdykt Jury był następujący:

W kategorii : Szkoła Podstawowa
1 miejsce zdobył Samuel Bokuniewicz You’re beautiful - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich,
1 miejsce Kamil Sadowski Have you ever seen thr rain – Szkoła Podstawowa im. Marii
Konopnickiej w Sokółkach
2 miejsce Emilia Czostkowska Stay –Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalach
Oleckich
3 miejsce Karolina Skarżyńska Dust in the wind- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

Wyróżnienia:
Jan Ospital Where is Felix – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sokółkach.
Julia Sznel Kryłatyje kaczeli – Szkoła Podstawowa w Stożnem
Weronika Nieszczerzewska, Julia Nalewajko, Wiktoria Kareło Money, Money – Szkoła Podstawowa w Stożnem.

Kategoria :Gimnazjum
1 miejsce Agata Julia Prosińska Necessary pains
2 miejsce Sandra Świerzbin Make it shine
2 miejsce Ewelina Szymanowska z zespołem gitarzystów w składzie: Małgorzata Nalewajko, Angelika Motulewicz, Paulina Dąbrowska i Artur Leonowicz w utworze Hallelujah
3 miejsce Wojciech Muzyk, Guziewski Maciej, Artur Pietruszewski Antoszka

Konkurs nie obyłby się bez zaangażowania naszych darczyńców. Serdecznie dziękujemy p. Przemysławowi Atkielskiemu i firmie D@rkomp, firmie Delphia, wydawnictwom WSiP, Macmillan i LektorKlett oraz pani dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich p. Renacie Worobiej –Lewińskiej, jak również opiekunowi Samorządu Uczniowskiego p. Annie Marii Kempisty.

Dziękując wszystkim za wspólną zabawę, zapraszamy za rok…

B. Kozic

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na olecko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages