Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Świadomi nie marnują, czyli I miejsce uczniów z Kowali Oleckich

2013-05-30 13:55:26 (ost. akt: 2013-05-30 14:05:04)

Autor zdjęcia: Beata Kozic

W I etapie Publiczne Gimnazjum w Kowalach Oleckich zajęło I miejsce wśród wszystkich startujących w programie szkół gimnazjalnych województwa warmińsko- mazurskiego.

28 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie o godzinie 10.30 rozpoczęło się uroczyste rozstrzygnięcie II etapu konkursu edukacyjnego „Świadomi nie marnują”, odbywającego się pod egidą Fundacji Bank Żywności w Olsztynie.

W I etapie Publiczne Gimnazjum w Kowalach Oleckich zajęło I miejsce wśród wszystkich startujących w programie szkół gimnazjalnych województwa warmińsko- mazurskiego. Tym razem nagradzana była młodzież indywidualnie i zespołowo w 3 kategoriach: scenki rodzajowej, prezentacji multimedialnych i plakatu.

Miło było usłyszeć, że w kategorii inscenizacji Arkadiusz Bandysz i Alicja Salamon z klasy 3a oraz Kamila Leszczyńska wraz z Hubertem Ratyńskim z klasy 3b zajęli 1 miejsce w województwie za skecz pt. „Kargul i Pawlak”.

Występ artystów z Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich rozbawił zebraną na sali widowiskowej publiczność. Uczniowie oraz pomysłodawczyni inscenizacji, a jednocześnie reżyser Teresa Gryncewicz, zebrali zaraz po zakończeniu zwycięskiej scenki jak też w kuluarach imprezy wiele pochwał od przybyłych gości.

Nagrody i dyplom zwycięskiej piątce wręczył na głównej scenie pan Marek Borowski, prezes Zarządu Banku Żywności w Olsztynie. Po wręczeniu kolejnych nagród w pozostałych kategoriach zaprezentowany został film animowany autorstwa Fundacji pt. ”Była sobie żywność.”


Na zakończenie uroczystej imprezy odbył się kulinarny pokaz przygotowany przez Naukowe Koło Gastronomii Sztuki Kulinarnej Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, gdzie można było skosztować wielu fantazyjnie przygotowanych, ale jakże smacznych potraw z wykorzystaniem głównie produktów roślinnych.

Andrzej Szcześniak

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://olecko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages