Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kowalak zwycięzcą II Memoriału Z. Nowickiego


2013-07-31 15:35:52 (ost. akt: 2013-07-31 15:39:56)

W Kowalach Oleckich odbyły się „Kowalskie spotkania ze sportem”. Głównym punktem imprezy był II Memoriał Zbigniewa Nowickiego w piłce nożnej, który wygrała miejscowa drużyna. 


W Kowalach Oleckich odbyły się „Kowalskie spotkania ze sportem”. Głównym punktem imprezy był II Memoriał Zbigniewa Nowickiego w piłce nożnej, zmarłego przed piętnastu laty miejscowego animatora kultury i pracownika Gminnego Centrum Kultury. W rozgrywkach udział wzięły trzy drużyny piłkarskie: Kowalak Kowale Oleckie, Unia Olecko oraz Rospuda Filipów. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. 

W pierwszym z nich Kowalak pokonał Unię 2:0. Później drużyna z Kowali Oleckich poległa 0:1 w starciu z zespołem z Filipowa. W ostatnim meczu Unia wygrała 3:1 z Rospudą. 

Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Kowalak. Drugie miejsce zajęła Unia, a trzecie Rospuda.Organizatorzy imprezy nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach gminy, którzy mieli możliwość wzięcia udziału w grze terenowej oraz w rozmaitych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych.„Kowalskim spotkaniom ze sportem” towarzyszył wernisaż wystawy „Sport w filatelistyce i numizmatyce” zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne przy współpracy z GCK w Kowalach Oleckich. 
Podczas otwarcia wystawy pasjonaci filatelistyki i numizmatyki, którzy udostępnili swoje zbiory, bardzo szczegółowo opowiadali o historii znaczka pocztowego oraz monet. Z entuzjazmem mówili o swojej pasji związanej z kolekcjonowaniem monet i znaczków.Dwudniową imprezę zakończyła projekcja archiwalnych filmów związanych z gminą Kowale Oleckie.Całe przedsięwzięcie zorganizował Marek Nowicki przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak" oraz GCK w Kowalach Oleckich. 

ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages