Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

2013-10-21 12:59:45 (ost. akt: 2013-10-21 13:06:30)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

16 października w szkole w Kowalach Oleckich obchodziliśmy uroczyście święto patrona naszej szkoły - Jana Pawła II.

Piątą rocznicę nadania imienia naszej szkole rozpoczęliśmy mszą świętą odprawioną w intencji uczniów i nauczycieli.

Potem spotkaliśmy się na specjalnie na tę okazję przygotowanej sali gimnastycznej. Uczniowie nie zapomnieli o strojach galowych.

Dyrektor szkoły Elżbieta Kucharzewska powitała przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną. W kilku słowach przypomniała, jak i dlaczego 5 lat temu wybraliśmy na swego patrona Jana Pawła II i do czego to nas wszystkich zobowiązuje.

Taki patron to duma i radość, ale też obowiązek ciągłego wzrastania w nauce i wartościach głoszonych przez papieża Polaka.


Następnie uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w sportowo-wiedzowych rozgrywkach międzyklasowych. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja w składzie: Krystyna Lisowska, Ewelina Nalewajko, Szymon Szczechowski.

Oceniano szybkość, zręczność, pomysłowość, ale też wiedzę o życiu i nauce patrona. Wszystko przebiegało sprawnie, w sportowej atmosferze, na wesoło. Ciekawą konkurencją były pieśni religijne przygotowane wcześniej przez poszczególne klasy. Okazało się, że nasi uczniowie potrafią śpiewać, grać na różnych instrumentach, nie boją się nowości i publicznych występów.

O godz. 10.30 rozpoczął się w naszej szkole Gminny Konkurs Wiedzowy o Janie Pawle II „Z Wadowic na stolicę Piotrową”. Honorowy patronat nad konkursem objął ks. Stanisław Włodarczyk - Proboszcz Parafii Kowale Oleckie.

W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów, czterech ze Szkoły Podstawowej w Stożnem i pięcioro ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich.

Uczestnicy rozwiązywali specjalnie na tę okazję przygotowany test wiedzy o życiu, pontyfikacie i głoszonych wartościach naszego patrona – Wielkiego Polaka Papieża. Komisja konkursowa w składzie: doradca metodyczny - Teresa Truchan, Proboszcz Parafii Kowale Oleckie - ks. Stanisław Włodarczyk oraz katechetki - Urszula Kołodzińska i Ewa Drobiszewska, przyznała:

1 miejsce - Józefowi Lisowskiemu (SP Kowale Oleckie)
2 miejsce - Łukaszowi Wysockiemu (SP Kowale Oleckie)
3 miejsce - Nikoli Giedrojć (SP Stożne)
4 miejsce - Emilii Pietrewicz i Tomaszowi Kościesze (oboje z SP Stożne)

Finaliści zostali nagrodzeni pięknymi albumami papieskimi, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe kalendarze, które ofiarowała uczniom Teresa Truchan. Wszystkim należą się gratulacje za odwagę, za wysiłek i czas, który poświęcili na przygotowanie do konkursu.

Już do tradycji Święta Szkoły weszło uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. W tym roku nasi najmłodsi uczniowie przed pasowaniem ich na prawdziwych uczniów musieli przejść próby wiedzy, zręczności, umiejętności zachowania się w szkole i w drodze do szkoły.

Poczucie humoru „zbadano”, podając im do wypicia sok z cytryny. Wszystkie próby oceniali rodzice i komisja z dyrektor Elżbietą Kucharzewską, dyrektor przedszkola Dorotą Locman,przewodniczącą Rady Rodziców Teresą Kołodzińską. Oceniający, zaliczając próbę, podnosili w górę specjalnie przygotowane słoneczka. Smutnych chmurek nie użyto, pierwszaki mogli więc zostać przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich.

To radość dla dzieci, ale też dla ich rodziców, którzy licznie przybyli na uroczystość, zaopatrzeni w aparaty, kamery, gotowi uwiecznić tak ważny moment z życia ich pociech. Chętnie również oceniali zmagania pierwszaków. Widać, że byli dumni z umiejętności swoich dzieci. Te w większości czuły się bardzo swobodnie, nie peszyły ich skierowane na nich obiektywy. Ale były też łzy, trema i wiele uwag wychowawczyni (pani Marzena Zielińska) z prośbą o właściwe zachowanie. Czyli … jak to w szkole!


Na zakończenie tego uroczystego dnia zaplanowano nagrody, gratulacje i podziękowania. Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II i zwycięskim klasom w konkursie szkolnym.
Ponadto ogłoszone zostały wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego Nasza Szkoła.

Na konkurs wpłynęło wiele interesujących prac literackich. Były wiersze, opowiadania, swobodne wypowiedzi na temat szkoły. Wszystkie ciekawsze utwory zamieszczone zostały w gazetce szkolnej Uczniak.

Zwycięskie wiersze społeczności szkolnej zaprezentowali sami autorzy: Emil Przekop ( klasa IV b) i Patrycja Chalecka (klasa II b). Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali także: Jan Guziewski ( II miejsce) i Gabriel Grabowski (III miejsce) – obaj z klasy V b, oraz Dominik Zubowicz (II miejsce) z klasy IV a, a z klas młodszych Martyna Okonkowska ( II miejsce) z klasy II b i Julia Szymanowska (III miejsce) – klasa III b. Organizatorki konkursu i jednocześnie komisja konkursowa - panie Barbara Gulbierz, Krystyna Lisowska i Jadwiga Lizanowicz – były pod wrażeniem talentów i umiejętności naszych szkolnych poetów.

Całość przygotowały: Urszula Kołodzińska, Barbara Gulbierz i Marzena Zielińska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: tess

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mama #1226593 | 83.9.*.* 24 paź 2013 05:58

  Pedofil ? czy nie ?, czy ktoś go sprawdził ? to są małe dzieci .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages