Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

III Przegląd Poezji i Prozy Patriotycznej „Kochasz Ty dom…”

2013-11-25 16:17:23 (ost. akt: 2013-11-25 16:29:09)

Autor zdjęcia: Archiwum

Już po raz trzeci w Kowalach Oleckich odbył się Przegląd Poezji i Prozy Patriotycznej. Hasło przewodnie brzmiało „Kochasz Ty dom…” i nawiązywało do życzliwej atmosfery, wzajemnego szacunku i poczucia bezpieczeństwa, które zapewniają placówki opieki.

Do uroczystego spotkania wszystkich artystów doszło w czwartek, 14 listopada 2013 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury
w Kowalach Oleckich.

W przeglądzie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich, młodzież Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy i mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Łącznie w przeglądzie uczestniczyło ponad dwieście osób.

Wszystkie przeglądy rozpoczynały się występami inauguracyjnymi. W tym roku był to występ Antoniego Murackiego i Roberta Kuśnierskiego.

Następnie zaprezentowali się uczestnicy przeglądu. Reprezentanci każdej placówki przygotowali krótki występ artystyczny, który zaprezentowali przed publicznością.

Montaże słowno-muzyczne oraz recytacje najpiękniejszych utworów poetyckich poruszyły najczulszą strunę w sercach widzów, którzy każdy występ nagrodzili gromkimi brawami. Tego dnia znikły wszelkie podziały między uczestnikami uroczystości, gdyż wszyscy zgromadzili się w celu wyrażenia swoich uczuć patriotycznych.

Działania takie jak to w znacznym stopniu przyczyniają się do zniesienia rozmaitych barier i podziałów, jakie występują w naszym społeczeństwie. Uczą one tolerancji oraz umiejętności nawiązywania relacji międzyludzkich.

Przegląd zorganizowały Środowiskowy Dom Samopomocy i Stowarzyszenie „Kuźnia Dobrych Praktyk”.

T. Jaślan

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ola #1264765 | 83.25.*.* 7 gru 2013 18:39

  Bardzo fajna inicjatywa:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 123 #1262770 | 83.9.*.* 5 gru 2013 20:09

  brawo pomysłodawcy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages