Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wiosenny Dzień Europejski

2014-03-25 18:58:13 (ost. akt: 2014-03-25 19:08:17)

Autor zdjęcia: Beata Kozic

Wraz z nadejściem wiosny wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich wyruszyliśmy w kolejną podróż po Europie. Tym razem w planie naszego zwiedzania znalazły się Francja, Luksemburg, Portugalia, Cypr, Bułgaria i Węgry. Do prezentacji poszczególnych państw uczniowie przygotowywali się przez około trzy tygodnie.

W tym czasie musieli wykonać flagę danego państwa i plakat przedstawiający informacje związane z charakterystyką danego kraju. Ponadto zawsze dużą popularnością cieszą się kulinarne potyczki, kiedy gimnazjaliści mogą zaprezentować tradycyjne specjały poszczególnych europejskich kuchni.

W tym roku nie mogło więc zabraknąć gulaszu węgierskiego czy francuskiego wina. Jury miało tym samym twardy orzech do zgryzienia przy przydzielaniu punktów.
Miłym zaskoczeniem okazał się poziom wiedzy gimnazjalistów na temat prezentowanych państw oraz innych krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. Trzeba przyznać , że uczniowie zaangażowali się w przygotowania do quizu miedzowego klasowego.

Organizację konkursu w ramach Dnia Europejskiego zawdzięczamy dwóm paniom z gimnazjum p. Teresie Hołubowicz i p. Beacie Kozic, które już kolejny rok z rzędu dołożyły wszelkich starań, by atmosfera podczas rywalizacji między klasowych była miła i przebiegała w duchu zasad fair play. Z całą pewnością tego rodzaju aktywności stanowią doskonałą alternatywę dla często sztampowych lekcji.

A.M. Kempisty

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na olecko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: beata5871

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages