Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Pisać poprawnie jest sztuką…

2014-03-28 00:42:28 (ost. akt: 2014-03-28 00:47:07)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich stał się organizowany corocznie konkurs ortograficzny o zasięgu gminnym.

Język tworzy wspólnotę, sprawia, ze czujemy się związani z narodem, ludem, plemieniem. Poprzez jezyk uczestniczymy w tej wspólnocie. To słowa Jana Pawła II, patrona Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich. Dbałość o poprawność języka jest oczywiście jednym z ważniejszych zadań tej placówki.

Polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, użycie odpowiednich liter w poszczególnych wyrazach to dla wielu poważny kłopot. Wydaje się jednak, że dla uczestników IX Gminnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych w Kowalach Oleckich zawiłości rodzimej ortografii stanowią raczej ciekawe wyzwanie aniżeli problem.

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich stał się organizowany corocznie konkurs ortograficzny o zasięgu gminnym. Honorowy patronat nad imprezą od początku sprawuje pani Helena Żukowska, wójt gminy Kowale Oleckie.
Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mają możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. Mogą się sprawdzić ze swoimi rówieśnikami z sąsiednich szkół.

Tegoroczne dyktando pisało 28 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Wykazali się bardzo dobrą znajomością pisowni polskiej pod względem ortografii.

Wśród uczniów klas I – III najlepsi okazali się:
Laura Czajkowska (SP Kowale Oleckie)- I miejsce,
Jakub Truchan (SP Stożne) i Weronka Maciejewska (SP Stożne) - II miejsce, Wiktor Jegliński (SP Kowale Oleckie) - III miejsce.
W kategorii klas IV – VI zwyciężyli następujący uczniowie: I miejsce - Nina Wasilewska (SP Kowale Oleckie), II miejsce - Kacper Klaus (SP Sokółki), III miejsce: Dominika Dubowska (SP Kowale Oleckie)

Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i książkami, które ufundowała i osobiście wręczyła Pani wójt.

Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, zarówno wśród uczniów, nauczycieli
oraz zaproszonych gości. Był poczęstunek, dobry film na czas, gdy komisja, złożona z nauczycieli języka polskiego, sprawdzała prace uczniów, nowe znajomości, obietnice spotkania się na podobnych imprezach.

Mamy nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w następnych latach. A na razie zapraszamy na Gminny Konkurs Recytatorski, ale to w maju.

Konkurs przygotowały: Barbara Gulbierz, Jadwiga Lizanowicz, Krystyna Lisowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na kowaleoleckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: tess

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages