Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kampania „Tydzień z Internetem” w Kowalach Oleckich

2014-03-29 01:38:27 (ost. akt: 2014-03-29 01:40:25)

Autor zdjęcia: Archiwum GBP w Kowalach Oleckich

Gminna Biblioteka Publiczna w Kowalach Oleckich zaprosiła dzieci i młodzież na spotkanie „Co ze mnie wyrośnie?” w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Czy pisarz-widmo to autor książek o duchach? Kiper to człowiek uczący innych jak uniknąć kipienia mleka? Jak wygląda praca na planie filmowym? W dniach 25 – 28 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Kowalach Oleckich oraz filie w Stożnem i Sokółkach zaprosiły dzieci i młodzież na spotkania „Co ze mnie wyrośnie?”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych z Kowali Oleckich, Stożnego i Zespołu Szkół w Sokółkach. Uczestnicy spotkań podczas zabawy odkrywali nie tylko tajemnicze i zaskakujące zawody, ale także te bardziej znane i powszechne. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. Całość zakończyła się tym, co dzieci lubią najbardziej - czyli grą komputerową o różnych zawodach, w którą można grać nie tylko w bibliotece, ale też w domu.

GBP w Kowalach Oleckich oraz filie w Stożnem i Sokółkach po raz pierwszy zorganizowały spotkania w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, która odbyła się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji było pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy.

W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.
Beata Grudzińska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages