Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Przedszkolaki z Sokółek obchodziły Dzień Książki dla Dzieci

2014-04-08 11:49:02 (ost. akt: 2014-04-08 11:58:47)

Autor zdjęcia: Paulina Piotrowska

2 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego w Sokółkach odwiedziły Gminną Bibliotekę w Sokółkach.

Dzień ten miał na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia dla przedszkolaków przygotowały i poprowadziły panie bibliotekarki: Beata Grudzińska i Krystyna Maciejewska.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały czytanych bajek i wierszy, ale również mogły wcielić się w role postaci bajkowych z bajek takich jak: „Trzy Małe Świnki” oraz „Jaś i Małgosia”. Wielką radość sprawiła dzieciom także wspólna inscenizacja wierszy Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” oraz „Rzepka. Przedszkolaki wspólnie bawiły się budując domek dla Trzech Małych Świnek z wykałaczek. Reperowały również dach chatki Baby Jagi, uzupełniając go pierniczkami, które zjadł Jaś z Małgosią. Przedszkolaki słuchały też bajkowych zagadek, z odgadnięciem których nie miały żadnych problemów.

Na zakończenie dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom za bardzo ciekawe zajęcia i słodką niespodziankę. Wręczyły też pamiątkowe kartki z podziękowaniami i zaśpiewały piosenkę. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu ciekawych bajkowych wrażeń. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechami na twarzy.
Barbara Syperek i Paulina Piotrowska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: p89

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages