Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Wielkanocne rozmaitości w Kowalach Oleckich

2014-04-08 12:15:30 (ost. akt: 2014-04-08 12:16:51)

Autor zdjęcia: Natalia Naruszewicz


W dniach 4-5 kwietnia w Kowalach Oleckich, wzorem lat ubiegłych, odbyły się warsztaty wielkanocne, których celem była popularyzacja pośród dzieci i młodzieży z terenu gminy tradycji wielkanocnych oraz elementów rękodzieła ludowego, a także stworzenie dzieciom możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób twórczy.

W tym roku motywem przewodnim warsztatów były wielkanocne rozmaitości, w związku z czym wykonane przez dzieci prace były zróżnicowane pod względem zastosowanej techniki. Uczestnicy zajęć, pod fachowym okiem instruktorów, samodzielnie wykonywali kolorowe pisanki, rozmaite świąteczne stroiki, kartki oraz palmy wielkanocne.

W realizację przedsięwzięcia, oprócz instruktorów, zaangażowała się także pani Jolanta Sawicka, która zaprezentowała uczestnikom zajęć rozmaite sposoby tworzenia wielkanocnych wianków oraz koszyków z wikliny papierowej. 
Wykonane w ramach warsztatów prace będzie można podziwiać na specjalnie utworzonym stoisku podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury przy współpracy 
ze Świetlicą Środowiskową w Kowalach Oleckich.Zbigniew Sieńko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages