Festyn rodzinny w Sokółkach

2014-05-29 14:28:30(ost. akt: 2014-05-29 14:43:12)
Na Orliku w Sokółkach odbył się festyn rodzinny zrealizowany w ramach Dni Rodziny. Festyn zorganizowali: gmina Kowale Oleckie, Gminne Centrum Kultury i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak” przy współpracy ze szkołami i animatorami sportu.
Celem imprezy sportowo-rekreacyjnej z jednej strony była integracja wewnątrz i międzypokoleniowa, z drugiej zaś popularyzacja sportu i aktywnego wypoczynku pośród uczestników zabawy.

Głównymi organizatorkami części sportowo-rekreacyjnej podczas festynu rodzinnego w Sokółkach były uczennice klasy drugiej gimnazjum: Oliwia, Kamila, Natalia, Julia i Kamila M Pod kierunkiem Joanny Sobczak, dla blisko 70 osób aktywnie uczestniczących we wspólnej zabawie, zaproponowały wspólną rozgrzewkę, która była wstępem do biegu bliźniaczego.

W kategoriach klas III i młodszych pierwsze miejsce zajęli Dawid Litus i Maciej Karpiński. Na drugim miejscu uplasowali się Anna Standowicz i Dominika Bogdanowicz. Trzecią lokatę wywalczyły Mariola Dobruch z Weroniką.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyli Dominik Stemplewski i Bartosz Wargala. Drugie miejsce zajęli Dawid Litus i Kuba Kardel. Na trzecim miejscu znaleźli się Patryk Jurewicz i Łukasz Grygieńć.

Wśród gimnazjalistów najlepsi byli Kacper Stemplewski i Mateusz Matejczyk. Tuż za nimi byli Kuba Luberecki i Patryk Walendy. Trzecią lokatę zdobyli Łukasz Anusiewicz i Patryk Usiak.

W biegu rodzinnym niepokonani byli Andrzej Kijewski z córką Pauliną. Jako drugie na metę przybiegły M. Danielewicz z córką. Na trzeci miejscu znalazły się Anna Klaus z synem Jakubem.

Następnie wszyscy uczestnicy festynu mogli zdobywać cenne punkty na swoich kartach startowych, biorąc udział w takich nietypowych konkurencjach, jak: przeciąganie liny, zdobywanie twierdzy, skoki przez linę, bieg po krążkach, „porządnicki Felek”, rozwieszanie prania, wiatr w płucach, bieg w spodniach pradziada, łowienie ryb, bieg w butach siedmiomilowych, sanie na trawie, slalom z rodzicem, transport piłek, rzuty do celu, ślepy wiódł kulawego, slalom z piłką, bieg z jajkiem, koszykarska rapsodia oraz węzeł gordyjski.

Zabawa była przednia. Pomimo zmęczenia i nieustannie świecącego słońca z twarzy uczestników zabawy festynowej nie znikały uśmiechy.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.