Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Wizyta strażaków w Szkole Podstawowej w Kowalach Oleckich

2014-06-02 22:52:25 (ost. akt: 2014-06-02 23:26:59)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

Do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich przybyli niecodzienni goście. O godzinie 10.00 na plac przed naszą szkołą wjechały na sygnałach 3 wozy strażackie, a w nich strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Olecku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali Oleckich.

Panowie strażacy zaprezentowali pojazdy ratowniczo – gaśnicze, szczegółowo omówili wszystkie tajemnicze przedmioty znajdujące się w ich wyposażeniu. Przedstawili też sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru, umożliwiając uczniom praktyczne ćwiczenia.

Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie. Dzieci chętnie przejmowały role ratowników, ćwicząc na fantomach, wcielały się w role poszkodowanych, zakładały kołnierze ortopedyczne, leżały na noszach.
Ciekawym doświadczeniem był pokaz, jak zachowuje się gorący olej w kontakcie z wodą. Po takiej lekcji na pewno żadne dziecko nie będzie próbowało w ten sposób gasić palącego się tłuszczu.

Największą atrakcją było oczywiście polewanie wszystkich wodą. Pogoda dopisała, więc wszyscy biegali mokrzy, ale szczęśliwi, z okrzykami „Jeszcze, jeszcze!” Na zakończenie nasza Pani Dyrektor oraz niektórzy uczniowie, zwycięzcy w konkursie wiedzowym, mieli okazję wjechać na podnośniku i z wysokości kilku metrów obserwować otoczenie.

Pani Dyrektor, nauczyciele oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich składają serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Olecku oraz Strażakom za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Spotkanie zorganizowała nauczycielka pani Anna Brodowska.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://kowaleoleckiei.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages