Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Narodowe Czytanie w gminie Kowale Oleckie

2014-09-08 09:40:47 (ost. akt: 2014-09-08 09:45:02)

Autor zdjęcia: Archiwum

To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, której patronuje Prezydent RP Bronisław Komorowski. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, biblioteki publiczne gminy Kowale Oleckie włączyły się do akcji Narodowego Czytania.

W tegorocznej edycji czytaliśmy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalach Oleckich, wybrane fragmenty utworów, czytaliśmy wspólnie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy. Czytanie przeplataliśmy fragmentami zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana „Trylogii”.

Do filii w Sokółkach bardzo licznie przyszli na spotkanie uczniowie tutejszego Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej. Na wstępie młodzież wysłuchała kilku słów o samej akcji Narodowego Czytania oraz postaci Sienkiewicza i głównej intencji powstania dzieła, a mianowicie „ku pokrzepieniu serc” zniewolonego w tym okresie narodu polskiego. Młodzi ludzie również włączyli się w czytanie fragmentów utworu.

W filii bibliotecznej w Stożnem inicjatywę czytania podjęli starsi i młodsi mieszkańcy miejscowości. Zebrali się w czytelni by wspólnie poczytać i podzielić się refleksjami z lektury. Po każdym ze spotkań, ich uczestnicy, otrzymali na pamiątkę okolicznościową pieczęć, odciśniętą w przyniesionej ze sobą książce.

Beata Grudzińska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages