Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Kowale Oleckie: Nasz patron Jan Paweł II

2014-10-20 15:02:00 (ost. akt: 2014-10-20 15:05:09)

16 października 2014 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich uroczystości związane ze Świętem Szkoły.

To już kolejna – 6. rocznica nadania imienia szkoły i czas dla nas szczególny, gdyż wybraliśmy sobie na Patrona wspaniałą postać – Jana Pawła II. Co roku staramy się upamiętnić ten dzień, a przede wszystkim upamiętnić postać naszego Patrona.

W uroczysty klimat święta wprowadziła nas dyrektor, witając całą społeczność szkolną i przybyłych gości. Następnie uczniowie klas IV-VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli nam życiorys Ojca Świętego, Jego nauczanie oraz ponadczasowe wartości, którymi się kierował, a które dla nas stały się duchowym dziedzictwem.

Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci z zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły Krakowiaka i celująco przeszły „test wiedzy” przeprowadzony przez uczennicę klasy szóstej.

Przybyli na uroczystość rodzice z dumą i wzruszeniem obserwowali występy swoich pociech, podziwiając ich liczne talenty. Ten uroczysty dzień sprawił, że dzieci poczuły się pełnoprawnymi uczestnikami życia naszej szkoły.

Następnie odbył się turniej wiedzowo-sprawnościowy dla klas IV-VI. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiadomościami na temat życia Patrona, ale także odrobiną zręczności i sprytu przy wykonywaniu nieco innych, trochę żartobliwych konkurencji sportowych. Wszystkie klasy z zapałem walczyły o pierwsze miejsce, ale wygrać mogła tylko jedna, a tą najlepszą okazała się klasa VI B. Gratulujemy! Jesteśmy przekonani, że nasz Patron byłby z nas dumny.

Uroczystość przygotowały: Urszula Kołodzińska, Anna Brodowska i Elżbieta Hołubowicz
Informację opracowały: Urszula Kołodzińska i Anna Brodowska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: tess

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages