Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Święto Edukacji w gminie Kowale Oleckie

2014-10-20 16:38:46 (ost. akt: 2014-10-21 13:04:14)

14 października 2014 r. w GCK w Kowalach Oleckich odbyła się konferencja nauczycieli gminy Kowale Oleckie - "Profilaktyka agresji i przemocy w szkole".

Była to doskonała okazja do wspólnego spotkania nauczycieli, pracowników oświaty, nauczycieli emerytowanych oraz gości związanych ze sprawami oświaty w naszej gminie.

Przebieg uroczystości rozpoczęło wystąpienie wójt Heleny Żukowskiej, która przypomniała zadania gminy dotyczące prowadzenia publicznych szkół i przedszkoli wynikające z ustawy o systemie oświaty.

Wójt podkreśliła, iż swoje zadania w tym zakresie wypełnia wzorowo. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Swoją wypowiedź zakończyła słowami Johanna Wolfganga Goethego: Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię i stwierdzeniem:" Uczcie tego dzieci i sami tak postępujcie".

Kolejne wystąpienia dotyczyły tematyki konferencji. Doradczynie metodyczne MODN w Ełku Beata Chmielewska i Teresa Truchan mówiły na temat psychologicznych mechanizmów agresji, procedur postępowania oraz działań profilaktycznych szkoły, podsuwając zrazem różne możliwości rozwiązań praktycznych i propozycje materiałów zamieszczonych w Internecie, z których pracownicy oświaty mogą skorzystać.

Celem konferencji było poszerzenie wiedzy uczestników na temat przyczyn, prawnych aspektów oraz działań profilaktycznych wobec agresji i przemocy w szkole.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie Nagród Wójta i Nagród Dyrektorów z okazji DEN. Następnie uczestnicy przy torcie i kawie mieli możliwość integracji i podzielenia się swoimi refleksjami na tematy oświaty i nie tylko. Spotkanie zakończyło się występem zespołu muzycznego Convers.

Konferencja została zorganizowana przez Panią Wójt Helenę Żukowską i doradcę metodycznego MODN Teresę Truchan.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: tess

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages