Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Bajki w Kowalach Oleckich

2014-11-29 00:06:09 (ost. akt: 2015-02-17 12:52:57)

Autor zdjęcia: Barbara Kujałowicz

"Żył w Krakowie jeden smok..." to już trzecie spotkanie z cyklu "Z bajką przez wieki" organizowane przez Świetlicę Środowiskową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kowalach Oleckich.

Każde ze spotkań przenosi nas w wyjątkową podróż do najstarszych polskich miast. Poprzez wspólne czytanie baśni i legend poznaliśmy już m.in. historię Orła Białego i Gniezna, pierwszej stolicy kraju.

Dowiedzieliśmy się również jak zginął chciwy Popiel oraz co symbolizuje wieża w Kruszwicy. Podczas ostatniego spotkania „odwiedziliśmy” Kraków.Na początku przeczytaliśmy legendę o smoku wawelskim oraz obejrzeliśmy fotografie Wawelu i innych zabytków tego miasta. Dzieci, które były już w Krakowie opowiadały o swoich wrażeniach z pobytu. Na mapie Polski wspólnie odnaleźliśmy miasto Kraków i zaznaczyliśmy je na naszej "mapie legend".

Następnie przyszedł czas na długo oczekiwaną zabawę aktorską. Aby wszystko przebiegło pomyślnie, od kilku dni przygotowywaliśmy potrzebne rekwizyty oraz scenografię. Wspólnie stworzyliśmy postacie występujące w legendzie. Z gazet, szarego papieru, taśmy oraz bibuły zrobiliśmy ogromnego smoka, króla, rycerza oraz dzielnego Szewczyka Dratewkę. Przez kilka dni uczyliśmy się również piosenki o groźnym smoku, przy której odgrywaliśmy role stworzonymi przez nas bohaterami. Taka forma wydała nam się być bardzo ciekawa i postanowiliśmy w najbliższym czasie pokazać ją szerszej publiczności.

K.B
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages