Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Bajkowe ferie w bibliotece w Kowalach Oleckich

2015-02-10 13:53:30 (ost. akt: 2015-02-10 13:57:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Sieńko

W drugim tygodniu ferii , a więc od 3 do 6 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalach Oleckich odbywały się zajęcia dla dzieci, których tematyka była ściśle związana
z bajkami.

Repertuar opowieści, przy których bawili się uczestnicy spotkań, był dość zróżnicowany. Pierwszą bajkową krainę, którą „odwiedziliśmy” i której makietę dzieci samodzielnie wykonały, była Dolina Muminków.

Uczestnicy zabawy wysłuchali historię o sympatycznych trollach, gimnastykując przy tym buzię i język, a także bawili się w zabawy z rejonów Skandynawii. W kolejnym dniu, dzieciom towarzyszył sympatyczny żółw Franklin, którego przygoda z przyjęciem - niespodzianką zainspirowała je do zrobienia kolorowych kubeczków – rybek. Napój w takich „cudeńkach” smakował wyśmienicie.

W czwartek, 5 lutego, „zawędrowaliśmy” z bajką do kopalni soli w Wieliczce. Dzieci czytały legendę o jej powstaniu, rozpoznawały różne smaki, nie tylko te słone i robiły niebiesko-różowe myszki z ciastoliny, także z dodatkiem soli. W ostatnim dniu ferii odwiedziła nas w bibliotece walentynkowa wróżka, która przypomniała o zbliżającym się święcie. Dzieci wysłuchały zabawnej opowieści o zimowych szaleństwach Czarownicy, a następnie samodzielnie zrobiły z mąki i balonów, kolorowe gniotki.

Każdego dnia bawiły się także w zabawy sprawnościowo-ruchowe z różnych części świata. Aktywną grupą uczestników spotkań w bibliotece były dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Kowalach Oleckich. Zakończyliśmy ferie z przekonaniem, iż książka i bajka to nie tylko czytanie, to także pomysł na fajną i inspirującą zabawę.

Beata Grudzińska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages