Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Jubileuszowy Przegląd Przedstawień Jasełkowych i Kolędniczych

2015-02-17 11:47:22 (ost. akt: 2015-02-17 11:52:10)

W czwartek, 12 lutego w Kowalach Oleckich odbył się X Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych i Kolędniczych, w którym udział wzięły dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne.

Przedsięwzięciu od dziesięciu lat przyświecają takie cele, jak: popularyzacja amatorskich grup teatralnych w środowisku lokalnym, a także rozbudzenie pośród uczestników wydarzenia kulturalnego zamiłowania do teatru, gry aktorskiej oraz publicznych występów.

W jubileuszowej edycji przeglądu udział wzięło aż osiem grup teatralnych, co z całą pewnością uzasadnia potrzebę realizacji podobnych przedsięwzięć. Uroczystość rozpoczął występ podopiecznych Przedszkola Samorządowego w Kowalach Oleckich. Mali artyści
z przejęciem wystąpili przed tak dużą publicznością.

Następnie na scenie Gminnego Centrum Kultury przedstawienia kolędnicze zaprezentowały grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich, Zespołu Szkół w Sokółkach, Szkoły Podstawowej w Stożnem, Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich oraz Świetlicy Wiejskiej w Sokółkach.

Zespoły zaprezentowały inscenizacje zgodne z tradycją, w których nie zabrakło gwiazdy, turonia oraz odwiecznej walki dobra ze złem. W nastrój nostalgii i zadumy publiczność wprowadzili uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich, którzy z artystycznym rozmachem zaprezentowali historię narodzin Chrystusa.

Podczas przeglądu popis komicznych umiejętności dała starsza grupa teatralna działająca przy Gminnym Centrum Kultury. Młodzież zaprezentowała jasełka z przymrużeniem oka, które wywołały salwy śmiechu i aplauz publiczności.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages