Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kowale Oleckie. Jesteśmy w pół drogi…

2015-02-17 21:18:35 (ost. akt: 2015-02-17 21:21:05)

Autor zdjęcia: Beata Kozic

Ta jedyna w swoim rodzaju zabawa obwieszczająca półmetek trzyletniego okresu nauki odbyła się w sobotę, 14 lutego.

„Jesteśmy w pół drogi. Droga pędzi z nami bez wytchnienia.
Chciałbym i mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”.
(K. I. Gałczyński)

Luty jest bardzo ważnym miesiącem w życiu uczniów klas drugich Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich, bowiem zgodnie z tradycją szkoły w tym miesiącu odbywają się połowinki. Ta jedyna w swoim rodzaju zabawa obwieszczająca półmetek trzyletniego okresu nauki odbyła się w sobotę, 14 lutego.

Tego dnia wszyscy drugoklasiści wyglądali przepięknie, niektórzy wręcz zmienili się nie do poznania. Odświętne stroje uczniów podkreślały wyjątkowość i wagę wydarzenia. Bal połowinkowy uczniowie zainaugurowali polonezem. Rodzice i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem wykonania tańca, który pod względem choreograficznym opracowała Małgorzata Babiarz.

Następnie rozpoczęła się zabawa, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Wychowawcy klas oraz rodzice zadbali o odpowiednią organizację wydarzenia. Już od pierwszych chwil, gdy zabrzmiała muzyka, gimnazjaliści ruszyli na parkiet.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawnych konkurencji sprawdzających refleks i umiejętności taneczne młodzieży, a także wyborów królewskiej pary połowinek. Pełnienie tej zaszczytnej funkcji przypadło w udziale Annie Skorupskiej oraz Krystianowi Grabowskiemu.

Bal połowinkowy trwał do późnych godzin wieczornych. Uczniowie wychodzili ze szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, zgodnie podkreślając, że zabawa była pełna pozytywnych wrażeń. Z całą pewnością każdy drugoklasista na długo ją zapamięta.
Zbigniew Sieńko


Polub nas na Facebooku:

Źródło: beata5871

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages