Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Młodzież z Kowali Oleckich powitała nową porę roku

2015-03-24 17:11:59 (ost. akt: 2015-03-24 17:16:53)

Autor zdjęcia: Zbigniew Sieńko

Pierwszy Dzień Wiosny – to hasło wywołuje u wszystkich uśmiech na twarzy! Wiosna… czyli ciepły wiatr, dużo słońca i coraz więcej zieleni wokół. Zaczynają pojawiać się liście na drzewach i kwitnąć pierwsze kwiaty. Przyroda budzi się do życia!

Jak co roku, młodzież z gminy Kowale Oleckie przygotowała z tej okazji część artystyczną, by w ten sposób wyrazić radość płynącą z nadejścia nowej pory roku. Wzorem lat ubiegłych, młodzi artyści postawili na nieskrępowaną normami ekspresję oraz humor i dobrą zabawę. Te ostatnie szczególnie były widoczne w przygotowanych przez nich przedstawieniach i skeczach kabaretowych, w których komizm sytuacyjny przeplatał się z komizmem słownym. Młodym aktorom udało się rozbawić publiczność, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Oprócz grup teatralnych funkcjonujących przy Gminnym Centrum Kultury, wystąpili również podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Kowalach Oleckich, którzy postanowili przywitać wiosnę przedstawieniem i piosenką. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieżowych grup tanecznych funkcjonujących przy GCK: „Na Maxa”, „Szał”, „One & On” oraz „Kolorowi Tancerze”. Show, inspirowane stylistyką dancehall i funky, przygotowane zostało przez instruktorkę tańca nowoczesnego Justynę Biśtygę. Podczas imprezy gościnnie wystąpiły grupy taneczne ze Świętajna.
- Imprezy takie jak ta dają młodzieży możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, przez co zdobywa ona nowe doświadczenia i uczy się przełamywania barier oraz własnych słabości. Z występu na występ poszerzają one zakres środków artystycznego wyrazu, co bardzo dodrze rokuje na przyszłość – mówi Justyna Biśtyga.
Impreza została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.
Zbigniew Sieńko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages