Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Dzień Europejski w Szkole Podstawowej w Kowalach Oleckich

2015-06-25 10:25:59 (ost. akt: 2015-06-25 10:35:58)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich we wtorek, 23 czerwca obchodziła Dzień Europejski .

Tradycją w szkole stało się upowszechnianie wiedzy o krajach Unii Europejskiej w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą.

Uczniowie już wcześniej wylosowali kraj, który mieli reprezentować, i przygotowali się do udziału w poszczególnych konkurencjach.

Rywalizacja klas polegała na: przygotowaniu wystawki dotyczącej wylosowanego kraju UE i zaprezentowaniu jej społeczności szkolnej i lokalnej, przygotowaniu napisu i flagi wylosowanego państwa UE, wytypowanie i zaprezentowanie uczestniczki do wyboru Miss Europy, pokaz strojów ( postaci) charakterystycznych dla danego kraju, prezentacja najciekawszych informacji dotyczących krajów UE przez uczniów w formie: ilustracji, słowa mówionego, pokazu, wystawki itp., zaprezentowanie tańca lub piosenki charakterystycznego dla danego państwa Europy, przygotowanie deseru typowego dla danego państwa Europy.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej przy dźwiękach Ody do radości. Ponieważ idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę z nauką, nie obyło się bez zmagania klas w konkursie wiedzy o krajach członkowskich i samej Unii Europejskiej.

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, oceniając wykonanie poszczególnych konkurencji. Imprezie towarzyszyły także konkurencje sportowe i wszechobecny Syriusz - maskotka UE.

Najwięcej emocji towarzyszyło meczowi, w czasie którego drużyna uczniów klasy VI zmierzyła się z resztą szkoły w grze zespołowej w Dwa ognie. Szóstoklasiści byli nie do pokonania.

Uroczystość była okazją przybliżenia społeczności szkolnej i lokalnej wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz zwracała uwagę uczniów na bogactwo i różnorodność kulturową krajów Europy.

Imprezę przygotowali nauczyciele szkoły przy wsparciu rodziców.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: tess

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. POLAK #1762529 | 91.233.*.* 25 cze 2015 12:39

  uczcie o POLSCE a nie o eurokołchozie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages