Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Biesiada na skoczną nutę w Kowalach Oleckich

2015-08-06 15:42:44 (ost. akt: 2015-08-06 15:45:40)

Autor zdjęcia: Zbigniew Sieńko

W sobotę, 1 sierpnia w Kowalach Oleckich po raz trzeci odbył się Festiwal Czterech Kultur. Przedsięwzięcie miało na celu popularyzację kultury ludowej oraz tradycji wokalno-obrzędowych Mazur i Suwalszczyzny, a także promocję kultur innych nacji.

W tym roku przed publicznością wystąpiły zespoły folklorystyczne i folkowe prezentujące folklor litewski, romski oraz tradycje wokalno-instrumentalne Mazur i Suwalszczyzny. W poprzednich latach w Kowalach Oleckich gościliśmy m.in. artystów z Turcji, Włoch, Grecji i Chorwacji, którzy w widowiskowy sposób prezentowali elementy swojego dziedzictwa kulturowego.

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku zaproszone grupy zaprezentowały niezwykle barwne i interesujące widowisko. Żywiołowe wykonania i skoczne melodie szybko porwały do wspólnej zabawy oraz tańca publiczność, która entuzjastycznie przyjęła artystów.

Tego dnia na festiwalowej scenie wystąpiły także zespoły: „Prząśniczki” oraz „Jarka” z Kowali Oleckich, „Onegdaj” z Filipowa, „Znaroku” i „Przeroślaki” z Przerośli, a także „Wielczanie” z Wieliczek.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników festiwalu, którzy uczestniczyli w rozmaitych zabawach i konkurencjach, a także korzystali z urządzeń rekreacyjnych. Festiwal zakończyła zabawa przy muzyce popularnej, która trwała do późnych godzin wieczornych.
Festiwal został zorganizowany przez Urząd Gminy, Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak”.
Zbigniew Sieńko

Więcej w Głosie Olecka, 13 sierpnia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #1806441 | 31.1.*.* 1 wrz 2015 21:35

    Lokalnej społeczności jakby nie widać! Nudno i tęskno!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages