Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum w Kowalach Oleckich

2015-09-09 14:59:15 (ost. akt: 2015-09-09 15:11:56)

Pierwszy dzwonek, który uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich usłyszeli 1 września, zakomunikował wszystkim, iż wakacje dobiegły końca i rozpoczął się nowy rok szkolny.

Dyrektor Publicznego Gimnazjum Renata Worobiej-Lewińska serdecznie przywitała uczniów oraz grono pedagogiczne po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło powitała uczniów klas I, którzy rozpoczęli edukację w szkole.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, iż nowy rok szkolny nie tylko daje młodzieży możliwość nieskrępowanego rozwoju na płaszczyźnie intelektualnej i kulturalnej, ale także niesie ze sobą wiele obowiązków, którym należy sprostać, by zakończyć go z pozytywnymi ocenami na świadectwie.

Inaugurację nowego roku szkolnego uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów, przygotowana pod merytoryczną opieką nauczyciela Zbigniewa Sieńki. Młodzież z artystycznym rozmachem recytowała wiersze oraz śpiewała piosenki tematycznie związane ze szkołą i minionymi wakacjami.

Podczas części artystycznej nie zapomniano o 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W swoim wystąpieniu gimnazjaliści oddali hołd walczącym za wolność ojczyzny, zaś cała społeczność szkolna minutą ciszy uczciła poległych i ofiary II wojny światowej.

Po części oficjalnej gimnazjaliści spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy zapoznali podopiecznych z planami lekcji oraz sprawami formalno-organizacyjnymi.

Zbigniew Sieńko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages