Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Kowalach Oleckich

2015-10-19 14:30:43 (ost. akt: 2015-10-20 00:57:38)

W Publicznym Gimnazjum w Kowalach Oleckich w środę, 14 października odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, nauczyciele, pracownicy szkół, uczniowie, emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz rodzice.

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły częścią artystyczną w wykonaniu podopiecznych Przedszkola Samorządowego oraz uczniów Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich.

Młodzi wykonawcy z artystycznym rozmachem wyrecytowali, wytańczyli oraz wyśpiewali życzenia wszystkim zgromadzonym gościom.

Następnie głos zabrał Krzysztof Locman, wójt gminy Kowale Oleckie. W swoim przemówieniu skierował on do zebranych nauczycieli słowa podziękowania za codzienną pracę z młodym pokoleniem, za przekazywanie im wiedzy oraz cennych wartości, niezbędnych w dorosłym życiu. Wyraził uznanie dla ich poświęcenia i zaangażowania w wykonywanie obowiązków.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród wójta i nagród dyrektorów z okazji DEN. Następnie uczestnicy uroczystości przy cieście i kawie mieli możliwość integracji i podzielenia się swoimi refleksjami na tematy oświaty i nie tylko.

Podczas uroczystości odbyła się także konferencja pt. „Jak uczynić naszą szkołę jeszcze lepszą?”, podejmująca najważniejsze zagadnienia związane z oświatą i szkolnictwem. Konferencja została zorganizowana przez Teresę Truchan, doradcę metodycznego Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

Uroczystość z pewnością pozostanie w pamięci jej uczestników, zaś życzenia i podziękowania będą dodawały nauczycielom oraz pedagogom otuchy w trudnej pracy dydaktycznej i wychowawczej przez cały rok szkolny.

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim państwowym świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwowzorem ministerstwa publicznej oświaty w Polsce. Została ona powołana z inicjatywy polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Począwszy od 1972 roku, kiedy to święto zostało ustanowione, 14 października składamy podziękowania oraz życzenia nauczycielem, pedagogom oraz wszystkim pracownikom szkół.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ciekawska #1838596 | 91.233.*.* 19 paź 2015 17:07

  To kto dostał te nagrody wójta i dyrektorów? Bo w Olecku podali nagrodzonych przez Burmistrza i Starostę. W Kowalach wręczano anonimowo?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mama #1838513 | 83.6.*.* 19 paź 2015 14:53

  Dzieci z przedszkola były fantastyczne. Ich taniec ubawił mnie do łez. Tak trzymać panie przedszkolanki :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages