Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Ferie z GCK w Kowalach Oleckich. Nuda nam nie groziła!!!

2016-02-11 10:57:45 (ost. akt: 2016-02-11 11:03:48)

Autor zdjęcia: Archiwum

Ferie zimowe to okres bardzo długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Po ciężkiej pracy w pierwszym semestrze nauki, są wymarzonym czasem na odpoczynek.

Nie wszystkim dzieciom udało się wyjechać na zimowisko, większa ich część pozostała w domach, gdzie nabierały sił przed kolejnym semestrem nauki. Z myślą o takich dzieciach Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zorganizowało zajęcia i warsztaty artystyczne pod hasłem „Ferie z GCK”.
Głównym celem zajęć było zapewnienie dzieciom możliwości twórczego i aktywnego spędzenia wolnych dni.

Tegoroczna oferta zajęć w ramach ferii zimowych szczególny nacisk kładła na rozwój kreatywności uczestników. Dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach plastycznych oraz warsztatach tworzenia figurek z masy solnej. Dodatkową atrakcją były zajęcia taneczne, gry i zabawy muzyczne, karaoke oraz występ artystów ze Studia Małych Form Teatralnych „Art-Re”, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Zajęcza chatka”.

Program warsztatów plastycznych oraz taneczno-muzycznych pozwalał nie tylko na prezentację umiejętności, ale także na wyrażanie swojej indywidualności. Wykonane w ramach warsztatów plastycznych prace, opracowane przy zastosowaniu rozmaitych technik plastycznych, pozwoliły na wizualizację odczuć oraz stanów emocjonalnych autorów. W ramach zajęć taneczno-muzycznych, przy zastosowaniu metody oglądowej oraz dramy, ich uczestnicy wcielili się w rozmaite role, a także mieli możliwość na wyrażenie swojej ekspresji oraz prezentacji umiejętności improwizacji.

Czy w te ferie groziła nam nuda? Patrząc na zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci oraz na zapał, z jakim uczestniczyły one w poszczególnych zajęciach, z całą pewnością mogę powiedzieć, że nuda nie była nam straszna.

Z. Sieńko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Belfer #1930476 | 95.40.*.* 12 lut 2016 16:13

    Poprawniej brzmi zdanie: Nudy nie było!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages