Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Tydzień Kultury Zdrowotnej w Kowalach Oleckich

2016-05-20 14:52:55 (ost. akt: 2016-05-20 15:27:06)

Autor zdjęcia: Beata Kozic

Od 9 do 13 maja w Publicznym Gimnazjum w Kowalach Oleckich obchodzony był Tydzień Kultury Zdrowotnej, którego głównym celem było uświadomienie młodzieży zagrożeń współczesnego świata i ukazanie wartości zdrowia jako potencjału, którym dysponują.

Obchody odbywały się zgodnie z opracowanym scenariuszem, a każdy dzień był inny.

W poniedziałek, 9 maja uczniowie prezentowali prace plastyczne na temat : ,,Walczę z nałogiem, nałóg moim wrogiem". We wtorek, 10 maja zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania (gazetka ścienna, prelekcja przedstawiciela służby zdrowia Anny Skrockiej, film edukacyjny). W kolejnych dniach młodzież gimnazjalna miała możliwość nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy, ale także i umiejętności.

Oprócz udziału w konkursach wiedzowych na temat: ,,Szkodliwości palenia papierosów " i ,,Wiem, co jem", uczniowie z poszczególnych klas przygotowywali zdrowe kanapki, zapraszając rówieśników do wspólnego drugiego śniadania.

O tym jak jest ono potrzebne młodemu, rozwijającemu się organizmowi, świadczyło tempo, w jakim kanapki znikały z talerzy.

W ostatni dzień akcji promującej zdrowie, przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali rzeźby owocowo- warzywne. W krótkim wystąpieniu przedstawili też walory odżywcze i zdrowotne użytych warzyw i owoców.

Pomysłowość uczniów przerosła oczekiwania organizatorów. Rzeźby prezentowały się wspaniale. Hasłem przewodnim tego dnia było: "Pomagaj każdemu, to dobra rada, odmawiać nie wypada" dlatego też zaprosiliśmy do szkoły przedstawicieli straży pożarnej.

Tomasz Milewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku wygłosił prelekcję na temat skutków wypalania traw. Strażacy ochotnicy z OSP w Kowalach Oleckich zaprezentowali sprzęt, którym jednostka dysponuje oraz opowiedzieli o swojej pracy.

W poniedziałek, 16 maja nastąpiło podsumowanie przebiegu akcji i wręczenie uczniom nagród i dyplomów za udział w konkursach.Konkurs plastyczny ,,Walczę z nałogiem nałóg moim wrogiem"
1.Krystian Różański kl. II a
2.Zuzanna Osińska kl. II a
3.Maja Kołodzińska kl. III a
4. Paulina Liszewska kl. III b
5. Marta Cieślukowska kl. III a

Konkurs wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów
1. Zuzanna Osińska, kl. II a
2. Tomasz Kościesza kl. II a
3. Krystian Różański kl. II a

Konkurs wiedzowy "Wiem, co jem"
Karolina Szulińska kl. II b, Tomasz Kościesza kl. II a, Aleksy Szczerbiński kl. I b


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: beata5871

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages