Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

IX Konkurs Piosenki Angielsko - Rosyjsko -Niemieckiej

2016-06-01 13:09:35 (ost. akt: 2016-06-01 13:34:49)

Wśród zaproszonych gości mieliśmy przyjemność powitać uczniów z Wieliczek, Judzik i Świętajna

Dnia 19 maja odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich IX Konkurs Piosenki Angielsko - Rosyjsko - Niemieckiej.

Konkurs, którego autorkami są nauczycielki języków obcych pracujące w Gimnazjum Teresa Hołubowicz i Beata Kozic, organizowany jest rokrocznie z myślą o gimnazjalistach celem propagowania nauki języków obcych wśród ludzi młodych, popularyzacji piosenki obcojęzycznej, kształtowania świadomości i wrażliwości oraz pozytywnych postaw w odniesieniu do otaczającego świata, jak również rozwijania w uczniach postaw ciekawości wobec innych kultur, rozwijania umiejętności oraz zainteresowań muzycznych i językowych a także integracji międzyszkolnej i promocji nowych talentów.

W tym roku na scenie GOK-u w Kowalach Oleckich wystąpiło łącznie 27 artystów.
Wśród zaproszonych gości mieliśmy przyjemność powitać uczniów z Wieliczek, Judzik i Świętajna wraz z opiekunami panią Katarzyną Jurewicz- Ward, panią Katarzyna Luto i panem Rafałem Milczarek.

Konkurs przebiegał w miłej i radosnej atmosferze, zarówno goście jak i młodzież z Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich bawili się świetnie, integrując się co najlepiej dało się zaobserwować w czasie, kiedy jury obradowało nad wynikami tegorocznego konkursu.

Młodzież w tym czasie bawiła się przy karaoke. I tak mogliśmy ponownie na scenie powitać sprytne i roztańczone czilriderki z Judzik, które porwały do tańca chłopaków z Kowali Oleckich i razem stworzyli nowy damsko – męski zespół taneczny, spontanicznie tworzone duety, kwartety i tłumy wspólnie śpiewającej młodzieży i nie tylko, bo włączyli się też i dorośli, stworzyły niepowtarzalnie sympatyczną i iście wakacyjną atmosferę na sali kinowej.

Po półgodzinnej przerwie integracyjnej przyszedł czas na ogłoszenie wyników.
W tym roku w jury zasiadły same panie: dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich Renata Worobiej -Lewińska, Beata Grudzińska- pracownik GOK-u oraz Teresa Gryncewicz – nasz szkolny muzyk.

LAUREACI
1. Samuel Bokuniewicz z piosenką: „I see fire”
2. Klaudia Retel z piosenką:” Biełyje rozy”
3. Natalia Szymanowska z piosenką: „Kołybielnaja”
Wyróżnienia: Karolina Skarżyńska, Karolina Kiarszys, Zespół z Judzik w składzie: Domańska Julia, Pałka Róża, Styczyńska Gabriela, Jankowska Aleksandra wraz z czilriderkami: Kamilą Łęgowską, Kingą Konopko, Sandrą Romanowską Oliwią Kotowską i Kamilą Sawicką, Gabriela Majchrowska, Przemysław Szulc, Marta Cieślukowska i Maja Kołodzińska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: beata5871

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages