Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Wiosenne popołudnie w Kowalach Oleckich

2016-06-01 13:19:06 (ost. akt: 2016-06-01 13:33:29)

Przy dźwiękach muzyki ulubionych piosenek i zabawach przedszkolaki rozgrzewały się do właściwych konkurencji.

Już po raz kolejny gimnazjaliści z PG w Kowalach Oleckich bawili się z przedszkolakami. Tym razem impreza odbyła się 18 maja. W planach była zabawa na wolnym powietrzu, niestety aura nie była sprzyjająca i musieliśmy zadowolić się salą gimnastyczną. Przy dźwiękach muzyki ulubionych piosenek i zabawach takich jak „balonik” , „zbieranie grzybów” , „łapanie motyli”, „ zrywanie szyszek” czy też zrywanie ogonków uciekającej koleżance czy koledze, przedszkolaki rozgrzewały się do właściwych konkurencji.

Grupa została podzielona na trzy drużyny i oznaczona kolorami: biały, zielony i czerwony. Każda drużyna miała dwie opiekunki - gimnazjalistki. Konkurencje sprawdzały szybkość, skoczność, koordynację i celność. Oprócz zabaw ruchowych uczestnicy musieli wykazać się również znajomością dyscyplin sportowych i wykorzystywanego w nich sprzętu. Mieliśmy obawy, że zadanie to będzie zbyt trudne , jednak niepotrzebnie, ponieważ przedszkolaki doskonale sobie poradziły. Na zakończenie odbył się bieg na wytrzymałość. Ambicje niektórych zawodników były tak wielkie, że organizatorzy „nakazywali” zakończenie biegu, ze względu na zdrowie zawodnika.

Oczywiście po zakończonej rywalizacji, drużyny, w zależności od ilości zdobytych punktów w poszczególnych konkurencjach, zajęły lokaty od pierwszej do trzeciej, za co zostały uhonorowane medalami od złotego do brązowego. Za bieg zostali nagrodzeni wszyscy, niezależnie od ilości pokonanych metrów, również medalami, które na tę okazję przygotowały panie z przedszkola (p. D. Hańko i B. Borys).

Organizator M. Babiarz dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu imprezy uczennicom kasy III a i b, tj. Karolinom: Kiarszys, Skarżyńskiej, Stankiewicz, Snarskiej, Majce Kołodzińskiej, Emilce Czostkowskiej, Mirelce Miszkiel, Oliwce Locman i Paulinie Zubowicz.

M.B.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: beata5871

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages