Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Przegląd Poezji i Prozy Patriotycznej w Kowalach Oleckich

2016-11-15 10:48:08 (ost. akt: 2016-11-15 10:52:33)

Autor zdjęcia: Archiwum

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Po latach niewoli i tęsknoty za Ojczyzną i tożsamością narodową nasz kraj odzyskał niepodległość. Świętujemy ten dzień i pamiętamy o nim.

Pamiętamy o bohaterach tamtych dni, ale również wszystkich naszych rodakach współczesnych temu okresowi. Jesteśmy im wdzięczni za to, że nasz współczesny patriotyzm, nie wyraża się walką, więzieniem, lecz pokojowym umiłowaniem Ojczyzny. Jest nim wdzięczność i pamięć dla przodków i tradycji. Szacunek do innych ludzi, rzetelna praca i dobre wychowanie, które pozwoli na rozkwit naszej Ojczyzny i pozostawienie jej wolnej i pięknej przyszłym pokoleniom.

9 listopada odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich VI Przegląd Poezji i Prozy Patriotycznej pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”.

Uroczystość poświęcona obchodom Święta Narodowego zorganizowana została przez Stowarzyszenie „Kuźnia Dobrych Praktyk” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalach Oleckich.

We wszystkich wystąpieniach podkreślano patriotyzm i umiłowanie ojczyzny. W uroczystości udział wzięli władze samorządowe i przedstawiciele duchowieństwa oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Zacisze” z Kowali Oleckich oraz delegaci społeczności Środowiskowych Domów Samopomocy z Olecka, Wronek, Ełku, Nowej Wsi Ełckiej, Gołdapi, Augustowa, Orzysza i Suwałk, jak również mieszkańcy miejscowości.

ŚDS Kowale Oleckie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages