Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Edukacja globalna w Sokółkach. Spotkanie z Weroniką Brączek

2016-12-04 17:39:47 (ost. akt: 2016-12-04 17:44:26)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Sokółkach

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach jako jedna z 6 szkół podstawowych w całym województwie warmińsko-mazurskim została Liderem Edukacji Globalnej.

24 listopada Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Sokółkach odwiedziły Weronika Brączek - animatorka kultury, wolontariuszka, która pracowała m. im. w Ameryce Południowej i Jolanta Grędzińska-Kosiorek - koordynatorka regionalna edukacji globalnej w województwie warmińsko-mazurskim.

Pani Weronika pracowała dwa lata w Argentynie, zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych, realizacją projektów na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci cudzoziemskich. Działa aktywnie w wolontariacie w kraju i za granicą.

W naszej szkole przedstawiła prezentację o życiu, obyczajach, kulturze oraz podróżach do Ameryki Południowej.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca wolontariusza oraz pomoc w edukacji dzieci i młodzieży krajów Globalnego Południa.

Słuchacze poznali kraje tego kontynentu, zaznaczali na mapach m.in. Argentynę, Brazylię, Peru, Boliwię, Chile. Pani Weronika zaprezentowała również ciekawe zdjęcia wodospadów, filmy o tańcach z różnych krajów. Dzieci zainteresowały również opowieści o Świętach Bożego Narodzenia w Ameryce Południowej.

Pokazywała różne przedmioty przywiezione z podróży m. in. ponczo, kapelusz z Peru, instrumenty. Po zapoznaniu się z prezentacją uczniowie podjęli pracę w grupach przy własnoręcznym wykonywaniu ponczo według wskazówek pani Weroniki.

Pani Weronika zachęcała młodzież do angażowania się w pomoc innym i spróbowania swoich sił najpierw w środowisku lokalnym.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Sokółki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages