Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Przegląd Kolęd i Pastorałek

2016-12-15 10:06:04 (ost. akt: 2016-12-15 10:10:00)

Autor zdjęcia: Arrchiwum GCK w Kowalach Oleckich

W Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział zarówno soliści, jak i młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne.

W środę, 14 grudnia, w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego celem była popularyzacja pośród dzieci i młodzieży tradycji bożonarodzeniowych oraz znajomości najstarszych polskich kolęd i pastorałek. Przedsięwzięcie było skierowane do dzieci oraz młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Kowale Oleckie.

W wydarzeniu kulturalnym udział wzięli zarówno soliści, jak i młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne. Blisko przez trzy godziny, za sprawą uczestników przeglądu, w Gminnym Centrum Kultury rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, głęboko zakorzenione w tradycji.

Młodzież z artystycznym rozmachem zaprezentowała także zwyczaj kolędowania z turoniem i gwiazdą, cieszący się niegdyś bardzo dużą popularnością w okresie świątecznym. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Przegląd został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich przy współpracy ze Związkiem Gmin Warmińsko-Mazurskich.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marysia #2137028 | 83.31.*.* 17 gru 2016 08:52

    I tak bez ks. Jana? oo to jest wielki grzech a może już i nawet łamanie prawa . Ma być msza św . taca i ksiądz Jan A . tak ma być nie inaczej .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages