Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Spotkanie autorskie z Agatą Julią Prosińską

2017-01-24 10:46:35 (ost. akt: 2017-01-24 10:52:13)

Autor zdjęcia: Archiwum

20 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalach Oleckich odbyło się spotkanie autorskie z siedemnastoletnią początkującą pisarką Agatą Julią Prosińską. Dziewczyna mieszka w Kowalach Oleckich, uczy się w drugiej klasie liceum i ma na swoim koncie wydaną pierwszą powieść pt. „Sylfida”.

Swoją pierwszą książkę "Sylfida" napisała w wieku piętnastu lat. Książka rozpoczyna cykl opowieści o "Duchach Żywiołów", które już powstają. Czytelnicy czekają na nie z niecierpliwością, gdyż „Sylfida” wzbudziła wiele emocji, zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych czytelników.

Mistyczna Szkocja, tajemnicza legenda, nietuzinkowe postacie oraz barwne
i niesamowite miejsca sprawiają, że od książki trudno się oderwać. Podczas spotkania autorka przeczytała licznie zebranym słuchaczom fragment opowieści i odpowiadała na pytania dotyczące zarówno książki, jak i jej powstawania.

Niejednego z zebranych wypowiedzi te wprawiły w zdumienie swoją dojrzałością i mądrością. Agata mówiła między innymi o tym, że trzeba dużo i systematycznie pracować, by osiągnąć sukces. Podkreśliła, że szkoła to też jest praca i to bardzo ważna w tym momencie życia.

Pisanie to nie jedyna pasja Agaty, drugą jest rysowanie portretów. Miała już cztery wystawy w galerii „Pod Skosem”, a na spotkaniu mogliśmy obejrzeć jej dwie najnowsze prace. Więcej rysunków jest dostępnych na stronie internetowej Agaty, na której młoda autorka zamieszcza również własne recenzje filmów.

W 2016 roku pokusiła się o napisanie sztuki teatralnej „Cień”, która została wystawiona, między innymi podczas oleckich spotkań ze sztuką „Sztama”. Kolejna sztuka jest już w przygotowaniu.

Na pytanie skąd znajduje czas na to wszystko, odpowiedziała, że stara się go nie marnować. Dobra organizacja i pracowitość pozwalają to wszystko realizować i osiągnąć to, o czym marzy. Największe z tych marzeń to wydanie kolejnych tomów książki. Na zakończenie spotkania Agata zagrała i zaśpiewała własny utwór, gdyż i tym również się zajmuje.

Tak nietuzinkowa osobowość z pewnością zainspirowała licznie zebraną młodzież do pracy i do realizowania własnych marzeń. Spotkanie udowodniło, iż wiek nie jest ważny, by osiągnąć to, co chcemy, jeśli wytrwale będziemy do tego dążyć.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages