XVI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza rozegrany w Sokółkach

2017-06-02 12:16:57(ost. akt: 2017-06-02 12:27:08)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Sokółkach

Tradycją stało się rozgrywanie turnieju parafialnego w piłkę nożną na Orliku w Sokółkach. To już szesnasty raz walczono o tytuł mistrza parafii.
W poniedziałek, 29 maja po raz szesnasty na sokólskim boisku do rywalizacji o puchar ks. proboszcza stanęła młodzież ze szkół podstawowych.

W turnieju brały udział drużyny mieszane ( trzy dziewczyny i trzech chłopców) z Cichego, Mazur i z Sokółek.

Mecze rozrywano 2 razy po 10 minut systemem "każdy z każdym".

W tegorocznych rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Cichym i tym samym odebrała ubiegłoroczny tytuł Mistrza Parafii drużynie z Sokółek.

Na trzecim miejscy uplasowała się Szkoła Podstawowa z Mazur.

Wyniki meczów:
SP Sokółki - SP Cichy (2:4)
SP Cichy - SP Mazury (3:0)
SP Mazury - SP Sokółki (1:4)

Turniejowej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera współzawodnictwa. Najlepszym bramkarzem został Bartosz Jurewicz (SP Cichy), a najskuteczniejszym zawodnikiem Macieja Karpińskiego (SP Sokółki).

Puchary i statuetki ufundował ks. proboszcz Jarosław Stopko.
Turniej zorganizował UKS "TROPS" z Sokółek.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki