Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Impreza "Dzień europejski w naszej szkole"

2017-06-02 13:02:30 (ost. akt: 2017-06-02 13:10:32)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

Taki tytuł miała impreza, która odbyła się 1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich.

Celem spotkania było: pogłębienie informacji na temat Unii Europejskiej, praw obywateli UE, sieci Europe Direct i PIE ED - Olecko, propagowanie aktywności europejskiej, rozwijanie tożsamości europejskiej i narodowej.

Uczniowie bawili się i uczyli jednocześnie na temat krajów UE. Zespoły klasowe przygotowały ciekawe i różnorodne pod względem formy i treści informacje na temat wylosowanego państwa.

Młodzi ludzie wykazali się naprawdę kreatywnością i pomysłowością w prezentacji krajów. Były tańce, piosenki, zabawy i potrawy charakterystyczne dla poszczególnych krajów. Odbyły się też konkursy wiedzowe o UE i krajach członkowskich. Wśród społeczności szkolnej spacerował Syriusz- maskotka UE.

Cała impreza przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. W przerwach między konkurencjami rozbrzmiewały piosenki dotyczące Unii Europejskiej i Polski.

Poczynania uczestników bacznie obserwowali licznie przybyli rodzice i jury pod przewodnictwem Dawida Bondarenko, przedstawiciela Europe Direct - Olecko. Wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages