Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Pouczająca wizyta w bibliotece

2017-10-01 09:05:08 (ost. akt: 2017-10-01 09:13:27)

Autor zdjęcia: Archiwum GBP w Kowalach Oleckich

Bajki, opowieści, wiersze, towarzyszą dzieciom od początku ich kontaktów z literaturą. Później gdy dorastają, poznają i inne gatunki. Jednym z ulubionych jest książka popularnonaukowa, kolorowa, pięknie wydana i interesująca. O takiej właśnie literaturze usłyszeli uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich podczas wizyty w tutejszej Gminnej Bibliotece Publicznej.

Początkowo dzieci próbowały znaleźć różnice między książkami z bajkami, a tymi opowiadającymi o kosmosie, zwierzętach czy wulkanach. Oglądane publikacje bardzo zaciekawiły młodych czytelników, a towarzyszące temu zajęcia jeszcze mocniej rozbudziły ich wyobraźnię.

Układ słoneczny pokazany w książce, dzieci dokładniej prześledziły na iPadzie, w aplikacji Space Journey, gdzie każdą planetę, jej pierścienie czy księżyce, mogły obejrzeć bardzo dokładnie. Wrażenia były duże, gdyż co jakiś czas znad tabletów padały okrzyki: „Wow!”

Podczas przeglądania książki „Czy da się schwytać błyskawicę? Historyjki dla ciekawskich dzieci”, przeprowadziliśmy kilka prostych eksperymentów, by przekonać się, że pusta szklanka wcale nie jest pusta, że cienka kartka papieru może utrzymać cała szklankę wody, a trochę sody, octu i naszej wyobraźni może nas przenieść pod wybuchający wulkan.

Na koniec dzieci obejrzały książki prezentujące pomysły na wykonanie różnych prac plastycznych. Z jednej z nich pt. „Złota księga pomysłów, każde dziecko to potrafi”, pochodziły jeże, które „powędrowały” z uczniami do szkoły.
B.G.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages