Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Kowalach Oleckich

2017-10-20 11:50:07 (ost. akt: 2017-10-20 11:55:14)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim państwowym świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. 14 października składamy podziękowania nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom oświaty. Tak też było w Szkole Podstawowej w Kowalach Oleckich.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwowzorem ministerstwa publicznej oświaty w Polsce. Została ona powołana z inicjatywy polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

Począwszy od 1972 roku, w którym święto zostało ustanowione, 14 października składamy podziękowania nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom oświaty.

Tak też było w tym roku! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich z artystycznym rozmachem wyrecytowali oraz wyśpiewali życzenia wszystkim zgromadzonym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Montaż słowno-muzyczny był hołdem złożonym pedagogom za trud wychowania oraz kształcenia dzieci i młodzieży.

Część artystyczna i płynące z niej podziękowania spotkały się z gromkimi brawami publiczności.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich Elżbieta Kucharzewska w swoim przemówieniu podziękowała nauczycielom za codzienną pracę z dziećmi, przekazywanie im wiedzy oraz cennych wartości, niezbędnych w dorosłym życiu. Podziękowała także wszystkim pracownikom szkoły, wyrażając uznanie za ich poświęcenie i  zaangażowanie.

Miłym akcentem były Nagrody Dyrektora przyznane najbardziej zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Uroczystość z pewnością pozostanie w pamięci jej uczestników, zaś wyśpiewane i wyrecytowane życzenia będą dodawały otuchy w pracy przez cały rok szkolny.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages