Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

VII Spotkania z książką w Kowalach Oleckich

2017-10-23 12:31:46 (ost. akt: 2017-10-23 12:34:22)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podczas kolejnej edycji spotkań dla przedszkolaków, które odbywają się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalach Oleckich, oprócz przyjemności czytania, dzieci będą zdobywały wiedzę o ekologii, kosmosie czy wynalazkach.

Pierwsze spotkanie już się odbyło i dotyczyło najstarszych stworzeń zamieszkujących niegdyś Ziemię, czyli dinozaurów.

Wszystkie niemal dzieci wiedziały już co nieco o tych stworzeniach i mają w domach zabawki, książeczki i gry z nimi związane. Wspólnie więc, uporządkowaliśmy tą wiedzę i dodaliśmy jeszcze kilka ciekawych informacji np. jak wyginęły dinozaury, skąd się brały małe, czym się żywiły i skąd wiadomo, że w ogóle żyły na ziemi, tu padło dość trudne słowo, „paleontolog”, czyli osoba, która poszukuje i bada skamieniałe szczątki.

Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały książki oraz czasopisma poświęcone wielkim gadom, a następnie porównały ze zgromadzonymi w bibliotece figurkami i spróbowały je nazwać. Okazało się, że najbardziej znanym i rozpoznawalnym był Tyranozaur rex, ale niektórzy poznali również Brontozaura, Pterodaktyla czy Triceratopsa.

Odgłosy stworzeń, wzbudzały wśród słuchaczy okrzyki strachu lub wybuchy śmiechu i radości. Kolejnym i ostatnim już punktem spotkania była zabawa w małych paleontologów, którzy w masie solnej odciskali figurki dinozaurów albo ich ślady, a po umyciu rąk, robili zdjęcia z wybranymi gadami w aplikacji 4D.
B.G.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages