Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ferie zimowe w Kowalach Oleckich

2018-02-09 13:20:09 (ost. akt: 2018-02-09 13:27:32)

Autor zdjęcia: Archiwum GCK w Kowalach Oleckich

Jak co roku, Gminne Centrum Kultury i biblioteka zorganizowały dzieciom zajęcia w czasie ferii zimowych. Atrakcji nie brakowało.


Ostatnimi czasy zima jest tylko w nazwie i jako takie zabawy związane ze śniegiem nie wchodzą w rachubę. Dlatego też, między innymi, nasze zajęcia cieszyły się tak dużym powodzeniem, a ich uczestnicy mieli również w czym wybierać.

Każdy dzień przynosił coś nowego i interesującego. Tak było na przykład z zajęciami kulinarnymi, na których dzieci same przygotowały owocowe szaszłyki w formie zwierzątek, ciasteczkowe lizaki cake pops i kulki mocy oraz figurki, pojazdy i pejzaże wykonane z kukurydzianych chrupek. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Ale nie tylko brzuszki były nasycone, wzmocniły się również mięśnie. Dzieci bardzo chętnie bawiły się w zabawy swoich rodziców i dziadków, takie jak kapsle, klasy, ślepa baba, ojciec Abraham i inne, zaczerpnięte z projektu „Mały Kolberg”. Wiele radości i emocji wzbudziła krajoznawcza gra planszowa „Szeska Kraina”, w której szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Ponieważ gry planszowe cieszyły się dużym powodzeniem, niektóre z dzieci w trakcie zajęć plastycznych, wykonały swoje plansze do gier. Oprócz tego, malowały farbami i wydzierały z gazet upragnioną zimę oraz rysowały swoje ulubione zwierzątka.

Jeden dzień był poświęcony w całość tańcom i śpiewom, a więc był hip hop, taniec z workiem, zabawy taneczne oraz karaoke w wydaniu indywidualnym jak i grupowym. Nie zabrakło także zagadek i kalamburów.

Chociaż zajęcia kończyły się o godzinie trzynastej, większość uczestników jeszcze z nami zostawała, a ostatniego dnia wszyscy rezerwowali już miejsca na przyszłe takie ferie.
B.G.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages