Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokółkach na lodzie.

2018-03-08 21:29:31 (ost. akt: 2018-03-08 21:31:24)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach

Uczniowie z Sokółek sprawdzają śliskość lodu na lodowiskach w Ełku i Suwałkach, słodkość własnoręcznie wykonanych lizaków i swoją celność na torach w kręgielni.W lutym klasa V była na wycieczce w Suwałkach- mieście Marii Konopnickiej. W nietypowy sposób chciała przeżyć ostatki karnawału oraz poznać miejsce urodzin naszej patronki szkoły…. i udało się. Pierwsze kroki skierowali na lodowisko, aby tam w ramach programu „Trzymaj formę” sprawdzić swoje zdolności łyżwiarskie i jak się okazało… nie tylko…. Trzeba przyznać -niektórzy pokazali mistrzowską klasę jazdy na łyżwach, innym natomiast najlepiej wychodziło „lądowanie”… Następnie ruszyli na grę w kręgle. Zabawa była przednia.
Po spaleniu niemałej porcji energii czas na obfity posiłek by nabrać sił na spacer po najpiękniejszych zakątkach Suwałk. Poznali miejsca, w których przebywała Maria Konopnicka, a ich pobyt uwieńczony został wspólnym zdjęciem pod jej pomnikiem. Żal było odjeżdżać…
Natomiast klasy starsze, kilka dni później, 1 marca bardzo pożytecznie spędziły dzień w Ełku. Już okien autokaru oglądali kolumnę pojazdów wojsk NATO ugruntowując swoją wiedzę z WOS. Popracowali nad sprawnością fizyczną doskonaląc jazdę na łyżwach, a empatia sprawdzana była w czasie oglądania filmu "Cudowny chłopak". Warsztaty lizakowe ... mniam, pozwoliły zaznajomić się ze specyfiką takiego zawodu jak: karmelista. Wszyscy wrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi lizakami, choć u niektórych ślna wola zawiodła i już w drodze powrotnej skosztowali kolorowego, słodziutkiego "co nie co". Na deser, a raczej na obiad, wizyta w Bramie Mazur i powrót do domu. Czas mijał wyjątkowo szybko.
Cykl wycieczek zimowych raczej został wyczerpany. Zbliża się wiosna więc nici z łyżew, pozostają rolki.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poirytowany #2459794 | 91.233.*.* 11 mar 2018 22:12

    Czyżby wiadomość dnia???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages