Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Koncert Pieśni Wielkopostnych w Kowalach Oleckich

2018-03-28 23:05:57 (ost. akt: 2018-03-28 23:15:40)

Autor zdjęcia: Archiwum GCK w Kowalach Oleckich

W Kowalach Oleckich już po raz czternasty odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych, w którym udział wzięły zespoły oraz kapele ludowe z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.Przedsięwzięciu od ponad dekady przyświecają takie cele, jak: popularyzacja wokalno-instrumentalnej twórczości ludowej, mającej ewidentnie charakter niszowy, a także przybliżenie publiczności najstarszych pieśni wielkopostnych, głęboko zakorzenionych w tradycji chrześcijańskiej.

W tegorocznej odsłonie koncertu udział wzięło 13 zespołów. Artyści, którzy wystąpili podczas koncertu, w swoim dorobku twórczym mogą poszczycić się występami na najważniejszych festiwalach i przeglądach kultury ludowej.

Uroczystość rozpoczęły występy miejscowych grup: Prząśniczek oraz Jarki, a także chóru parafialnego Cantate Domino. Następnie swój repertuar zaprezentowały zespoły: Znaroku oraz Przeroślaki z Przerośli, Rospuda oraz Onegdaj z Filipowa, Zajączkowiaki z Zajączkowa, Rominczanie z Dubeninek, Orzyszanki z Orzysza, Barwy Jesieni z Budr, Bakałarz z Bakałarzewa oraz „Kowalaki” z DPS w Kowalach Oleckich.

Wszyscy wykonawcy zadbali o to, by jak najwierniej odtworzyć archaiczną melodię oraz słowa najstarszych i rzadko już wykonywanych pieśni wielkopostnych.
Wszystkim wykonawcom podziękowali przewodnicząca Rady Gminy Teresa Truchan oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Karol Czerwiński.
GCK Kowale Oleckie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages