Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków w Kowalach Oleckich

2018-09-25 09:54:11 (ost. akt: 2018-09-25 10:09:46)

Autor zdjęcia: Archiwum Przedszkola Samorządowego w Kowalach Oleckich

Rok szkolny rozpoczęliśmy od działań, które ukierunkowały uwagę dzieci na niebezpieczne sytuacje oraz wskazywały w jaki sposób ich unikać. Przedszkole odwiedzili policjanci, którzy przekazali dzieciom elementy odblaskowe.Stworzyliśmy dzieciom atmosferę sprzyjającą aktywizowaniu myślenia, rozwijaniu aktywności twórczej, językowej, muzycznej, ruchowej i plastycznej.

Poprzez profesjonalnie przekazaną wiedzę o bezpieczeństwie podczas pogadanki z policjantami po różne zabawy, zajęcia i wycieczkę na skrzyżowanie, kształtowaliśmy u dzieci postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i za bezpieczeństwo innych. Ukoronowaniem spotkania z policjantami było otrzymanie elementów odblaskowych . Natomiast wiedza na temat pracy policjanta, mundur i wyposażenie służbowe wznieciły w dzieciach iskierkę wizji ich przyszłego zawodu.

Podczas wycieczki na skrzyżowanie dzieci poznały bezpieczne sposoby przechodzenia przez jezdnię. Poza tym poznały znaczenie znaków w ruchu drogowym, podczas zajęć i zabaw utrwaliły numery alarmowe oraz wspólnie stworzyły ,,Kodeks bezpiecznego przedszkolaka”.

Dzieci wyposażone w taką wiedzę będą potrafiły przewidywać i unikać zagrożeń, a w przyszłości z dumą stwierdzić, że ,,wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć… nauczyłem się w przedszkolu”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages