Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Sokółkach

2018-11-10 01:44:51 (ost. akt: 2018-11-10 01:53:26)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach

To był dzień pełen wrażeń. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki oficjalnie zostali przyjęci do braci uczniowskiej naszej szkoły.W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystości byli dyrektor Zofia Bordzio, wicedyrektor Dorota Rydzewska, nauczyciele, rodzice, babcie i uczniowie.

Uczniowie klasy pierwszej musieli wykonać kilka zadań. Zaśpiewali piosenki: "Wszyscy są", "Pierwszaczek", "Piosenka na dobry początek", "Znaki drogowe" oraz w języku angielskim. Recytowali różne wierszyki. Musieli wykazać czy umieją poprawnie liczyć i układać wyrazy z sylab.Są uczniowie, którzy rozwijają swoje zdolności poza szkołą. Iga zagrała na skrzypcach utwór " Kurki trzy". Ostatnim zadaniem było zatańczenie tańca.

Dyrektor szkoły stwierdziła, że uczniowie bardzo dobrze wykonali swoje zadania i mogą złożyć przysięgę i być pasowani na uczniów. Po ślubowaniu i pasowaniu dzieci otrzymały dyplomy i biało-czerwone długopisy z okazji uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie pierwszoklasiści otrzymali prezenty od rodziców, uczniów klasy II i III, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i wychowawczyni klasy. Po uroczystości uczniowie mieli poczęstunek.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages