Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Koncert Pieśni Wielkopostnych w Kowalach Oleckich

2019-04-07 12:19:09 (ost. akt: 2019-04-07 12:28:22)

Autor zdjęcia: Archiwum GCK w Kowalach Oleckich

W Kowalach Oleckich już po raz piętnasty odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych, w którym udział wzięło 13 zespołów oraz kapel ludowych z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Przedsięwzięciu od ponad dekady przyświecają takie cele, jak: popularyzacja wokalno-instrumentalnej twórczości ludowej, mającej ewidentnie charakter niszowy, a także przybliżenie publiczności najstarszych pieśni wielkopostnych, głęboko zakorzenionych w tradycji chrześcijańskiej.Artyści, którzy wystąpili podczas koncertu, w swoim dorobku twórczym mogą poszczycić się występami na najważniejszych festiwalach i przeglądach kultury ludowej.

Uroczystość rozpoczęły występy miejscowych grup: chóru Cantate Domino, Prząśniczek oraz Jarki.
Następnie swój repertuar zaprezentowały zespoły: Znaroku oraz Przeroślaki z Przerośli, Rospuda oraz Onegdaj z Filipowa, Zajączkowiaki z Zajączkowa, Orzyszanki z Orzysza, Barwy Jesieni z Budr, Bakałarz z Bakałarzewa, Sedranianki z Sedrank oraz Kontynuatorzy dorobku artystycznego Józefa Sinderewicza z Monet.

Wszyscy wykonawcy zadbali o to, by jak najwierniej odtworzyć archaiczną melodię oraz słowa najstarszych i rzadko już wykonywanych pieśni wielkopostnych.

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Beata Grudzińska oraz folklorystka Zofia Domin podziękowały wszystkim uczestnikom za występ podczas koncertu oraz wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages