Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Podziel się:

Podziel się:

EDUKACJA GLOBALNA w Sokółkach. Spotkanie z panią Weroniką Brączek

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach jako jedna z 6 szkół podstawowych w całym województwie warmińsko-mazurskim została LIDEREM EDUKACJI GLOBALNEJ.


24 listopada Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Sokółkach odwiedziły Weronika Brączek - animatorka kultury, wolontariuszka, która pracowała m. im. w Ameryce Południowej i Jolanta Grędzińska-Kosiorek - koordynatorka regionalna edukacji globalnej w województwie warmińsko-mazurskim.
Pani Weronika pracowała dwa lata w Argentynie, zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych, realizacją projektów na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci cudzoziemskich. Działa aktywnie w wolontariacie w kraju i za granicą.
W naszej szkole przedstawiła prezentację o życiu, obyczajach, kulturze oraz podróżach do Ameryki Południowej. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca wolontariusza oraz pomoc w edukacji dzieci i młodzieży krajów Globalnego Południa. Słuchacze poznali kraje tego kontynentu, zaznaczali na mapach m.in. Argentynę, Brazylię, Peru, Boliwię, Chile. Pani Brączek zaprezentowała również ciekawe zdjęcia wodospadów, filmy o tańcach z różnych krajów. Dzieci zainteresowały również opowieści o świętach Bożego Narodzenia w Ameryce Południowej. Pokazywała różne przedmioty przywiezione z podróży m. in. ponczo, kapelusz z Peru, instrumenty. Po zapoznaniu się z prezentacją uczniowie podjęli pracę w grupach przy własnoręcznym wykonywaniu ponczo według wskazówek pani Weroniki.
Pani Weronika zachęcała młodzież do angażowania się w pomoc innym i spróbowanie swoich sił najpierw w środowisku lokalnym.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ;-) oraz opublikowany na portalu Kowale Oleckie: Edukacja globalna w Sokółkach. Spotkanie z Weroniką Brączek
Oceń artykuł:

(0)