Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Podziel się:

Podziel się:

Finalistka ogólnopolskiego konkursu plastycznego jest z Sokółek

„Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030?” na to pytanie w swojej plastycznej pracy konkursowej odpowiadała uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sokółkach.

Oliwia Gontar, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sokółkach została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030?”zorganizowanego w ramach projektu EDUKACJA GLOBALNA. LIDERZY EDUKACJI NA RZECZ ROZWOJU.
Prace konkursowe miały dotyczyć jednego z trzech zagadnień związanych z Agendą Zrównoważonego Rozwoju i Celami Zrównoważonego Rozwoju. Należało wykonać pracę plastyczną wraz z opisem odnoszącym się do wybranego celu. Oliwia stwierdziła:
- Mój obrazek przedstawia świat po 2030 roku. W tych czasach duży nacisk kładziony jest na ekologię i odnawialne źródła energii. Ludzie poruszają się ekologicznymi środkami transportu. Bardzo często przesiadają się na rowery, a auta są zasilane elektrycznie, hybrydy, które nie zatruwają środowiska spalinami. Nauczyli się też korzystać z odnawialnych źródeł energii. Powstało dużo farm wiatrowych, które zaopatrują w prąd całe miasta i wsie. Wybudowano też w wielu miejscach baterie słoneczne, które również produkują prąd oraz kolektory słoneczne, które ogrzewają wodę i mieszkania. W przemyśle istotną rolę odgrywa ochrona środowiska. Stosuje się specjalne filtry, które zapobiegają zanieczyszczeniu wody i powietrza. Ludzie segregują też śmieci, uznając recykling za doskonały przykład ochrony środowiska. Wykorzystując wiele rzeczy kolejny raz, ogranicza się ich gromadzenie i oszczędza się pieniądze . Tak właśnie wyobrażam sobie kraje rozwijające się za kilka lat, gdzie dużą uwagę zwracać się będzie na ekologię i zdrowy styl życia.
9 grudnia 2016 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie Oliwia Gontar wspólnie z pozostałymi finalistami wzięła udział w zajęciach z Lofi- Robotami. Następnie podczas uroczystej Gali wręczenia nagród odebrała dyplom i własnego Lofi- Robota.
Do konkursu uczennicę przygotowała pani Beata Dobruch, która wraz z panią dyrektor Zofią Bordzio wzięła udział w Seminarium podsumowującym I etap projektu w Warszawie. Odbył się tam przegląd działań ogólnopolskich projektu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ;-) oraz opublikowany na portalu Kowale Oleckie: Finalistka ogólnopolskiego konkursu plastycznego jest z Sokółek
Oceń artykuł:

(0)