Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

W Sokółkach festynowo "Trzymają formę"

Festyn, grywalizacja, spotkanie ze strażakami, to kilka z atrakcji festynu zorganizowanego w Sokółkach z okazji Dnia Dziecka.

W pochmurny poranek, 5 czerwca 2017 roku, na sokólskim Orliku rozpoczęły się obchody Dnia Dziecka poprzedzone błękitnym marszem dla POKOJU na świecie. Wszyscy uczniowie ubrani na niebiesko, uczestnicy marszu, ustawili się w kształt symbolu pokoju.

To nie był dzień, w którym można było się nudzić. Równolegle rozgrywane były konkurencje festynowe i grywalizacja w ramach edukacji globalnej. Każdy mógł sobie zmierzyć ciśnienie, obliczyć wskaźnik BMI, czy spróbować zdrowej, ekologicznej żywności: min. panierowana pokrzywa, sery kozie wytwarzane przez p. Ospital, a wszystko w ramach projektu "Trzymaj Formę". Odbywała się też loteria fantowa. Odwiedzili nas też strażacy, którzy w swym czerwonym wozie przywieźli nam słońce. Każdy mógł spróbować ugasić pożar, lub pobudzić do życia serce manekina na którym ćwiczyliśmy resuscytację. To był dzień pełen emocji i wrażeń zakończony dekoracją zwycięzców i zwyciężczynie w poszczególnych grupach wiekowych. O sponsorów i nagrody za udział w rywalizacji festynowej wręczane przez Panią Dyrektor Zofię Bordzio postarała się Pani Emilia Pastorczyk z Rady Rodziców. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ;-) oraz opublikowany na portalu Kowale Oleckie: W Sokółkach festynowo "Trzymają formę"
Oceń artykuł:

(0)