Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Marsz Niepodległości w Sokółkach

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sokółkach krzewili patriotyzm obdarowując przechodniów własnoręcznie wykonanymi kotylionami.

„ ...Nie pamiętasz, bo nie możesz
Byłeś wtedy małym chłopcem,
gdy twój ojciec z karabinem szedł na bój …” śpiewali uczniowie.

!0 listopada 2017roku W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sokółkach odbyła się uroczystość poświęcona „99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ”.
Aby upamiętnić ten dzień, młodzież klas starszych zorganizowała Szkolny Marsz Niepodległości, podczas którego śpiewała pieśń patriotyczną oraz przypinała przechodniom biało-czerwone kotyliony.
Każda klasa, wcześniej, na lekcjach z wychowawcą, na zajęciach techniki i plastyki wykonała plakaty związane ze Świętem 11 listopada, a także biało-czerwone kotyliony i chorągiewki., które zaprezentowano na apelu niepodległościowym.
Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, na apel , w którym przypomniano trudną historię państwa polskiego, drogę Polaków do wolności, ofiarność i poświęcenie tysięcy ludzi oraz dzień-11.11.1918 roku, w którym Polska po latach zaborów, znów stała się wolna.
Nastrój podkreśliły pieśni patriotyczne, wyśpiewane z wielką wrażliwością i sercem.
Na szczególną uwagę zasługują występy solistów: Karoliny Hanc, Darii Kijewskiej, Weroniki Retel, Julii Zielińskiej, Klaudii Baranowskiej i Tomasza Danielewicza.Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ;-) oraz opublikowany na portalu Kowale Oleckie: Marsz Niepodległości w Sokółkach
Oceń artykuł:

(0)