Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Podziel się:

Podziel się:

W Szkole Podstawowej w Cichym rodzinnie świętowano Dzień Dziecka

Festyn Rodzinny w Cichym, to już wieloletnia tradycja. Mali i duzi wspólnie stają w szranki, by udowodnić, że sport i rekreacja łączy pokolenia i wywołuje uśmiech radości na twarzach. Tak też i było 6 czerwca b.r.

6 czerwca na boiskach przyszkolnych w Cichym odbył się festyn rodzinny. Wszyscy mogli aktywnie uczestniczyć we wspólnych zabawach. Rodzinną rywalizację zainaugurował międzyszkolny mecz w „Kwadranta” rozegrany pomiędzy SP Sokółki i SP Cichy. Gospodarze nie byli gościnni, zwycięski puchar został w Cichym.
Druga część festynu to konkurencje indywidualne i zbieranie zaliczeń uczestnictwa w zabawach na kartach startowych. Można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze, celność rzutów, zręczność czy też uczestniczyć w garach podwórkowych sprzed 20-30 lat, jak wyścig kapsli, zwany kiedyś "Wyścigiem Pokoju". Najmłodsi ganiali bańki mydlane i bawili się rodzinnie w strefie zabaw z chustą edukacyjną, z pasją malowali twarze, robili gigantyczne bańki i artystycznie oddziaływali farbami na kamienie. W tym roku, nie było przegranych. Każdy, kto rywalizował w 20 konkurencjach zyskiwał prawo do wylosowania nagrody.
Nie obyło się bez festynowej rozpusty kulinarnej. Na podreperowanie nadwątlonych współzawodnictwem sił każdy zjadł upieczoną kiełbaskę przy ognisku, na deser były lody i wata cukrowa w bez limitowanych ilościach. Po przełknięciu ostatnich kęsów, rodziny walczyły o tytuł „RODZINY ROKU”. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się rodzina Jurewicz, której reprezentacja w dogrywce wygrała z rodzinami Gajdzińskich i Dobrzyckich. To był pełen sportowych i rodzinnych emocji dzień integrujący społeczność lokalną i uczący, że ważniejszy jest udział i dobra zabawa niż zwycięstwo.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ;-) oraz opublikowany na portalu Świętajno (p. olecki): W Szkole Podstawowej w Cichym rodzinnie świętowano Dzień Dziecka
Oceń artykuł:

(0)