Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Świętowali je uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich i zaproszeni goście z sąsiednich szkół. Zorganizowano XII Gminny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Dyktando’2017 z honorowym patronatem pana Krzysztofa Locmana Wójta Gminy Kowale Oleckie.
W czym przejawia się patriotyzm młodego Polaka? – to temat tegorocznego dyktanda. Okazało się bardzo trudne, bo nikt nie napisał go bezbłędnie. Komisja wyłoniła najlepszych, którzy popełnili tylko drobne uchybienia.
W kategorii klas I – III zwyciężyli następujący uczniowie:
I miejsce: Luiza Locman - SP Kowale Oleckie
II miejsce: Anita Czaplajewicz - SP Kowale Oleckie
III miejsce: Aleksandra Sojkowska - SP Kowale Oleckie
Filip Milewski - SP Sokółki
W kategorii klas IV – VI zwyciężyli następujący uczniowie:
I miejsce: Weronika Maciejewska - SP Stożne
II miejsce: Rafał Truchan - SP Kowale Oleckie
Igor Waluśkiewicz - SP Kowale Oleckie
III miejsce: Wiktor Jegliński – SP Kowale Oleckie
Uczniowie całej szkoły w związku ze świętem wzięli udział w potyczkach językowych, zorganizowanych jako konkurs międzyklasowy na wesoło. Były łamigłówki, zgadywanki, rymowanki, kalambury, mini dyktanda i gry słowne. Zabawy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Dzień Języka Ojczystego to ważne święto, ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego. Jest okazją do przypomnienia, jak pisali uczestnicy dyktanda, że przejawem patriotyzmu jest również kultura języka.

Barbara Gulbierz


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Teresa Truchan oraz opublikowany na portalu Kowale Oleckie: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP w Kowalach Oleckich
Oceń artykuł:

(0)